Lista aktualności Lista aktualności

Noc Sów 2018

Dnia 23.03.2018 r. Nadleśnictwo Rudziniec przyłączyło się do ogólnopolskiego wydarzenia koordynowanego przez stowarzyszenie Ptaki Polskie

 

Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl. Odbywa się corocznie od 2012 roku w jedną z wiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. W 2018 roku Nadleśnictwo Rudziniec przyłączyło się do tego wyjątkowego wydarzenia. 

23 marca 2018 roku, pracownicy Nadleśnictwa Rudziniec wraz z rodzinami wysłuchali prelekcji przeprowadzonej przez współorganizatora Nocy Sów- Tomasza Biwo. Przy słuchaniu głosów poszczególnych gatunków, odkryliśmy, jakie sowy  towarzyszą nam przy leśniczówkach…bądź w pracy. Nocna wycieczka terenowa, dostarczyła uczestnikom akcji wielu wrażeń. Tajemniczość leśnego życia, blask gwiazd, mgła, szum wiatru w gałęziach drzew- stworzyły niesamowitą aurę i nutkę przygody.

Świeże powietrze zaostrzyło apetyt, nie tylko na dalsze poszukiwania, ale również na małe co nie co. Wspólnie upieczone pieczonki, w tradycyjnym śląskim kociołku, smakowały zatem jeszcze lepiej niż zazwyczaj. Dzieci chrupały ciasteczka w kształcie sów i innych ptaków, utrwalając świeżo nabytą wiedzę.

Nadleśnictwo Rudziniec ogłosiło konkurs plastyczny „Moja sowa”. Czekamy na wyniki  do 6 kwietnia 2018 roku. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakimi pracami zaskoczą nas uczestnicy?

Dziękujemy Tomaszowi Biwo za zainspirowanie nas do przeprowadzenia Nocy Sów i liczymy, że to wydarzenie wpisze się na stałe do grafiku najsympatyczniejszych wydarzeń w Nadleśnictwie Rudziniec.

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć pod linkiem:

http://www.poznan.lasy.gov.pl/sowy

 

Materiały do pobrania