Lista aktualności Lista aktualności

Szkody w drzewostanie - zagrożenie

Ostrzeżenie o zagrożeniu występującym na terenie leśnym Nadleśnictwa Rudziniec

Nadleśnictwo Rudziniec prosi o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu w lasach nadleśnictwa. W wyniku ostatnich huraganowych wiatrów, jakie przetoczyły się przez nasz region, powstało wiele szkód w drzewostanach w postaci wywrotów i wywałów. Uszkodzone drzewa mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi przebywających  w tych miejscach.

Pracownicy Nadleśnictwa Rudziniec dokładają wszelkich starań, żeby uporządkować drzewostany z uszkodzeń, aczkolwiek z uwagi na rozległość terenu i rozmiar szkód wymaga to sporo czasu. Dlatego też prosimy o wyrozumiałość dla zaistniałej sytuacji i zachowanie szczególnej ostrożności!

Szczególnie zaleca sie bezwzględne unikanie powierzchni uszkodzonych, które są rozproszone po całym lesie Nadleśnictwa Rudziniec.

 

                                                                                             Podpisał

                                                                                             Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec

                                                                                             Waldemar Pańczyk

 

WAŻNE!

Z dniem 12.03.2019 r. zgodnie z decyzją Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec na terenie leśnictwa: Trachy, Sierakowice oraz Proboszczowice wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasu! Więcej informacji w przedmiotowej sprawie znajduje sie tutaj (kliknij).