Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie z edukacji leśnej

Dnia 11.07.2019 r., w ramach zajęć wakacyjnych organizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzińcu z siedzibą w Pławniowicach, biuro Nadleśnictwa Rudziniec odwiedziły dzieci.

Na uczestników spotkania czekały licznie przygotowane atrakcje, których głównym tematem było zgłębienie wiedzy przyrodniczej. Podczas zajęć zaprezentowano najciekawsze zwierzęta, które można spotkać w lesie. Uczestnicy mieli możliwość poznania również licznych przedstawicieli świata ptaków. Dużą atrakcją dla najmłodszych było oglądanie z bliska w specjalnych zbiorach owadów.

Warsztaty praktyczne były już natomiast prawdziwą „ucztą” dla dzieci. Oprócz rysunków, rozmaitych innych malowideł i rękodzieł, uczestniczy mogli zapoznać się z tropami zwierząt żyjącymi w lesie oraz dokonywali ich własnoręcznego wykonania w specjalnych formach.

Nie lada atrakcją było także zwiedzenie budynku Nadleśnictwa Rudziniec, zapoznanie się z podstawową pracą leśników oraz samo spotkanie dzieci z Nadleśniczym Nadleśnictwa Rudziniec.

Pracownicy Lasów Państwowych zawsze podkreślają, że edukacja leśna najmłodszego pokolenia jest niezwykle ważna, gdyż niesie swoje pozytywne odzwierciedlenie w dalszym życiu społeczeństwa. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy możliwość przeprowadzenia zajęć dla tak licznej grupy uczestników, ponieważ tego dnia udało się przeprowadzić zajęcia dla aż 52 dzieci!