Wydarzenia Wydarzenia

Biblioferie w Nadleśnictwie Rudziniec

W dniu 19.02.2019 r., w ramach „Biblioferii” organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudzińcu, siedzibę Nadleśnictwa Rudziniec odwiedziły dzieci. Na grupę czekały przygotowane materiały do samodzielnego wykonania masek leśnych zwierząt, leśne wycinanki oraz rozpalone ognisko.

Gości przywitała Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec, Pani Zdzisława Mrózek, a następnie w bajkowy sposób o lesie opowiadał Leśniczy Leśnictwa Łaskarzówka, Pan Marek Rduch. Podczas słuchania pogadanki dzieci wykonywały trójwymiarowe prace oraz zajęły się malowaniem, wycinaniem i sklejaniem masek leśnych zwierząt. Po skończonej pracy na sali ukazały się lisy, zające, wilki, jeże, sowy i żabka J

Następnie dzieci – zaopatrzone w maski i dobre humory skorzystały z grilla, na którym każdy samodzielnie upiekł sobie kiełbaskę. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe upominki oraz słodki poczęstunek. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że z ochotą odwiedzą Nadleśnictwo podczas następnych „Biblioferii”. Do zobaczenia!