Wydarzenia Wydarzenia

Ogólnopolska akcja "Narodowe Sadzenie Lasu"

Ogólnopolska społeczna akcja pod nazwą „Narodowe Sadzenie Lasu”.

Nadleśnictwo Rudziniec uprzejmie informuje, że dnia 26.04.2019 r. nasza jednostka weźmie udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Narodowe Sadzenie Lasu”. Inicjatorem działania w kraju jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. To dzięki inicjatywie Prezydenta, a co za tym idzie, dobrej i owocnej współpracy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwa Środowiska, Lasy Państwowe będą miały możliwość szerokiego zaangażowania obywateli kraju w pozytywne dla klimatu, środowiska i przyrody działanie, jakim jest bez wątpienia sadzenie drzew. Cała akcja będzie miała dodatkowo także duży walor edukacyjny społeczeństwa.

Podczas przedsięwzięcia prowadzonego przez wszystkie nadleśnictwa w całym kraju, zainteresowani obywatele będą mogli osobiście otrzymać bezpłatnie w biurach nadleśnictw sadzonki gatunków drzewiastych, by następnie móc je zasadzić na własnym gruncie lub innym miejscu, poza zarządem Lasów Państwowych.

W skali całego kraju w 430 nadleśnictwach, planuje się przeznaczyć na ten cel łącznie ok. 100 000 sadzonek rodzimych gatunków drzewiastych.

Osoby chcące przystąpić do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew z obszaru Nadleśnictwa Rudziniec mogą odbierać specjalnie przygotowane na to działanie sadzonki od godz. 9:00 dnia 26.04.2019 r., bezpośrednio w siedzibie nadleśnictwa, zlokalizowanej w m. Rudziniec 44-160, ul. Leśna 7.

Materiały do pobrania